خرید و مشاوره فنی: 33522095-026

پمپ دیافراگمی پمکار

پمپ دیافراگمی پمکار

   مرتب‌سازی محصولات:

  • پیش‌فرض
  • ارزان‌ترین
  • گران‌ترین
  • جدید‌ترین
  • پرفروش‌ترین
  • پربازدیدترین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

  فهرست مطالب

  شرکت پمکار (Pomkar) ترکیه

  شرکت پمکار درسال 2010 در شهر استانبول تاسیس شده است. کمپانی پمکار از جمله برندهای مطرح ترکیه‌ای است که در زمینه طراحی و تولید انواع پمپ دیافراگمی فعالیت می‌کند. انواع پمپ دیافراگمی پمکار در ظرفیت‌های گوناگون با قابلیت‌های برجسته فنی مناسب پمپاژ انواع سیالات خصوصاً سیالات احتراقی و انفجار شونده طراحی ‌شده‌اند. 

  شرکت Pomkar از سازندگان مطرح پمپ دیافراگمی بادی است که فروشگاه نیکا هیدرو نمایندگی فروش انواع پمپ دیافراگمی از این برند می‌باشد.

  پمپ دیافراگمی پمکار Pomkar

  انواع مختلف این پمپ از نظر جنس بدنه، در سه دسته پوسته‌ی پلاستیکی، آلومینیومی و استیل طراحی می‌شوند. پمپ دیافراگمی پمکار پوسته پلاستیکی در سطح صنایع بهداشتی و یا صنایع غذایی کارایی دارد. در عین ‌حال از این پمپ‌ها می‌توانید برای جابجایی سیالات اسیدی و خورنده نیز استفاده کنید. پمپ دیافراگمی پمکار بدنه آلومینیومی طراحی ساده، سبک اما کارآمدی دارد. در نهایت نمونه‌های متنوع پمپ دیافراگمی پمکار بدنه استیل هستند که مخصوص جابجایی سیالات هایژنیک، سیالات خورنده و یا سیالات سایشی طراحی‌ شده‌اند. پمپ پمکار برای پوشش نیازهای متنوع صنعتی محصولات خود را در تنوع کامل سایزهای  الی 3 اینچی طراحی کرده ‌است. 

  انواع پمپ دیافراگمی پمکار بدنه پلاستیکی و بدنه آلومینیومی که برای انتقال انواع سیالات نظیر رنگ، چسب، اسیدها، مواد شیمیایی، الکل و ... مورد استفاده قرار می‌گیرند.

  مدل های پمپ دیافراگمی پمکار ترکیه

  شرکت پمکار، انواع مدل پمپ دیافراگمی بادی تولیدی خود را با اسم PK به بازار عرضه کرده است. عدد آورده شده در پلاک پمپ بعد از دو حرف PK نشان دهنده سایز پورت ورودی و خروجی پمپ است که این سایزبندی در زیر آورده شده است.

  • سری PK01 با پورت ۱/۴ اینچی
  • سری PK05 با پورت ۳/۴ اینچی
  • سری PK10 با پورت 1 اینچی
  • سری PK15 با پورت ۱/۲ ۱ اینچی
  • سری PK20 با پورت 2 اینچی
  • سری PK30 با پورت 3 اینچی

  این پمپ‌ها در ظرفیت دبی سیال با یکدیگر متفاوت هستند. اما در هر سری تیپ‌های متنوع طراحی‌ شده است. همان طور که بیان شد پمکار برای طراحی پوسته پمپ‌های خود از متریال‌های پلاستیکی، آلومینیومی و استیل استفاده می‌کند. نوع پوسته با علامت‌های اختصاری PP، AL و SS در نام‌گذاری پمپ‌ها استفاده می‌شود.

  علاوه‌بر این پمکار برای طراحی دیافراگم‌های پمپ‌های خود نیز از تنوع گسترده استفاده کرده ‌است. این دیافراگم‌ها از جنس تفلون، سنتوپرن و یا نئوپرن هستند. نوع متریال دیافراگم‌ها نیز با علامت‌های اختصاری در نام‌گذاری تیپ‌های گوناگون معرفی شده‌ است. برای دیافراگم‌های تفلونی از علامت اختصاری T و برای دیافراگم‌های سنتوپرن از علامت اختصاری S و برای مدل‌های نئوپرن از علامت اختصاری N استفاده شده ‌است. 

    

  مدل‌های مختلف پمپ دیافراگمی پمکار که در سایزهای ¼ الی 3 اینچ تواید شده و با سری PK01 الی PK30 شناخته می‌شوند.

   

  پمپ‌های دیافراگمی فشار قوی پمکار

  این پمپ‌ها برای تولید فشار سیال تا حداکثر ۱۴ بار طراحی‌ شده‌اند. پمپ‌های دیافراگمی معمولی حداکثر می‌توانند فشار سیال را تا ۷ بار افزایش دهند. اما برای طراحی این مدل‌های فشار قوی از یک سمت این تجهیز استفاده ‌شده است. پمپ‌های دیافراگمی پنوماتیکی دارای دو محفظه دیافراگمی مکش و پمپاژ سیال هستند. این محفظه‌ها در دو نیم سیکل عکس یکدیگر تحت جابجایی دیافراگم ارتجاعی کار می‌کنند. به ‌این ‌ترتیب جریان پیوسته و پرحجم اما کم‌فشاری تولید می‌شود. در پمپ دیافراگمی فشار قوی پمکار یکی از محفظه‌ها برای تقویت محفظه دیافراگم دیگر استفاده ‌شده است. به ‌این ‌ترتیب دبی پمپ کاهش پیدا کرده؛ اما فشار آن برای پمپاژ سیال تا دو برابر افزایش پیدا کرده ‌است. سایز بندی این پمپ‌ها از 1 الی 3 اینچ بوده و با بدنه‌ای آلومینیومی ساخته می‌شوند. کاربری این مدل پمپ فشار بالا در دستگاه فیلتر پرس است.

  پمپ های دیافراگمی فشار قوی پمکار، فشار خروجی سیال را تا 14 بار بالا برده و در سایزهای 1 الی 3 اینچ با بدنه آلومینیومی تولید می‌شوند.

  کاربرد پمپ‌های دیافراگمی پمکار ترکیه

  پمپ‌های دیافراگمی پمکار ترکیه در تنوع گسترده از متریال پوسته و دیافراگم طراحی می‌شوند. پوسته‌های این پمپ‌ها از جنس پلاستیکی، آلومینیومی و استیل هستند. همچنین برای طراحی بخش دیافراگمی از متریال‌های متنوع مانند سنتوپرن، تفلون و یا نئوپرن استفاده شده ‌است. این گوناگونی برای انعطاف بیشتر این پمپ‌ها در جابه‌جایی انواع سیالات صنعتی است. به ‌راحتی می‌توانید هر سایز پمپ دیافراگمی پمکار را با متریال تخصصی بدنه و دیافراگم انتخاب کنید. از این پمپ‌ها در انواع صنایع غذایی، بهداشتی، تولید رنگ، حلال‌ها، تولید چسب، صنایع نفت و گاز، صنایع هسته‌ای، صنایع پتروشیمی و... استفاده می‌کنند.

  پمپ دیافراگمی بدنه آلومینیومی که با مدل PK Alu شناخته شده و کاربرد آن در انتقال انواع سیالات صنعتی صنایع مختلف است.

  ویژگی‌های فنی پمپ دیافراگمی پمکار

  • تمامی مدل‌های طراحی ‌شده برند پمکار دارای استاندارد ضد انفجار (EX) هستند.
  • تمامی این پمپ‌ها از نوع خود مکش هستند و قابلیت کار کردن به روش خشک را دارند. لذا در حین کار نیازی به هواگیری ندارند.
  • این پمپ‌ها از متریال‌های متنوع ساخته می‌شوند. لذا برای پمپاژ طیف گسترده از انواع سیالات صنعتی و بهداشتی برخوردار هستند.
  • پمکار امکان طراحی پمپ‌های سفارشی شده را نیز فراهم کرده ‌است. تا جاییکه حتی می‌توانید در طراحی این پمپ‌ها از بدنه کانیار (PVDF) که متریال بسیار مقاوم و ماندگاری است، استفاده کنید.

  پمپ دیافراگمی پمکار با استفاده از پوسته های متنوع پلاستیکی و استیل و یا آلومینیومی در کنار تنوع ویژه طراحی دیافراگم ها از بهترین پمپ های سطح بازارهای جهانی است و این پمپ ها توانایی کارتخصی در پمپاژ انواع سیالات صنعتی را دارند. 

  پمپ دیافراگمی بدنه استیل پمکار ترکیه که در سایزهای 1 اینچ و 2 اینچ تولید شده و در صنایع غذایی و بهداشتی کاربرد دارد.

  قطعات یدکی پمپ دیافراگمی پمکار

  از مزایای این مدل پمپ، موجود بودن قطعات یدکی آن و سهولت تعویض این اجزا می‌باشد. قطعاتی نظیر توپی‌ها، سیت‌ها و دو عدد دیافراگم پمپ در معرض استهلاک هستند و بعد از طی کردن عمر کاری خود باید تعویض گردند. فروشگاه نیکا هیدرو علاوه بر فروش انواع مختلف پمپ از برند Pomkar در زمینه تامین و فروش قطعات یدکی این مدل پمپ هم فعالیت دارد.

  قطعات یدکی پمپ دیافراگمی پمکار ترکیه نظیر سیت، توپی و دیافراگم از جنس تفلون، نئوپرن و سنتوپرن در انواع سایزهای مختلف.

  قیمت پمپ دیافراگمی پمکار

  قیمت پمپ دیافراگمی پمکار وابسته به جنس بدنه و جنس دیافراگم آن است. به طور مثال پمپ های پنوماتیکی بدنه PP نسبت به پمپ‌های بدنه آلومینیومی از قیمت پایینتری برخوردار بوده و در مدل‌هایی که دارای دیافراگم تفلونی هستند نسبت به مدل‌های تجهیز شده به دیافراگم نئوپرن قیمت بالاتری هم شاهد هستیم.

  به طور کلی از بین انواع پمپ پمکار، قیمت پمپ دیافراگم پمکار با پوسته استیل بالاتر از دیگر مدل‌ها می‌باشد که از استحکام فیزیکی بالایی برخوردار هستند و می‌توانیم از آنها برای مکش سیالات سایشی، خورنده و حتی اسیدی و همچنین سیالات بهداشتی استفاده کنیم.

  • اجزای اصلی این مدل پمپ کدام است؟

   از اجزای اصلی پمپ پنوماتیکی پومکار می‌توان به 4 عدد سیت، 4 عدد توپی، 2 عدد دیافراگم، بک آپ دیافراگم، محفظه مکش و Air Motor اشاره کرد.

  • برای حجم دبی خروجی کمتر از 20 لیتر بر دقیقه، کدام مدل از پمپ پومکار پیشنهاد می‌شود؟

   برای دبی خروجی کم، از مدل بدنه پلاستیکی PK01 با سایز ورودی و خروجی 4/1 اینچ پیشنهاد می‌شود.

   مرتب‌سازی مقالات:

  • پیش‌فرض
  • جدید‌ترین
  • پربازدیدترین
  • بیشترین امتیاز

   جدید‌ترین مقالات:

  مشاهده مقالات بیشتر

  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید: